Baza wiedzy

Posiadamy wykwalifikowaną kadrę, profesjonalny sprzęt i oryginalne części. Podejmujemy się każdej naprawy! Świadczymy kompleksowe usługi naprawcze poczynając od wymian części i taśm po wymagające dużego doświadczenia i precyzji naprawy na płytach głównych. Szanujemy Twój sprzęt niezależnie od jego stanu i do każdej czynności podchodzimy z szczególną starannością, skupiając się także na estetyce wykonania pracy. Na wszystkie naprawy udzielamy gwarancji.

Usługi naprawy sprzętów - iMac, iPad, iPhone, Macbook
iPhone / iPad Macbook / iMac
 • Resety, nadmierne wydzielanie ciepła, błędy podczas aktualizacji systemu, nie działający aparat lub lampa LED, brak podświetlenia ekranu

  Wszystkie powyższe usterki mogą być spowodowane uszkodzeniem wymiennego podzespołu lub taśmy iPhone’a a w najgorszym przypadku nawet uszkodzeniem płyty głównej. Czasami sprzęt wymaga poświęcenia większej ilości czasu i uwagi aby dokładnie zdiagnozować i wyeliminować problem. W iPoint Serwis Apple Poznań nie boimy się wyzwań i podejmiemy się każdej naprawy.

 • Słaby zasięg WiFi, błędne wskazania GPS

  Objawy te bardzo często są ze sobą powiązane i najczęściej wynikają z uszkodzenia anteny odpowiedzialnej za obie funkcje. Wymiana anteny trwa maksymalnie pół godziny więc nie warto zwlekać.

 • Niedziałające, zacinające się przyciski lub suwak wyciszenia

  W tej sytuacji możemy zaoferować państwu takie usługi jak naprawa bądź wymiana przycisku home, power i volume wraz z suwakiem wyciszania.

 • Powolne działanie, zawieszanie się sprzętu

  Źródłem takich objawów najczęściej są błędy w oprogramowaniu, które mogą utrudniać pracę systemu a co za tym idzie, komfortowe korzystanie z iPhone’a. iPoint Serwis Apple Poznań służy pomocą i rozwiązuje takie problemy błyskawicznie.

 • Ekran nie wygasza się podczas rozmowy

  Problem niewielki a jakże uszczypliwy. Czujniki, które odpowiadają za wygaszanie ekranu po zbliżeniu do ucha i za automatyczną regulację podświetlenia można wymienić w przypadku ich uszkodzenia, jednak bardzo często zdarza się, że ów czujniki nie są uszkodzone a jedynie niepoprawnie skalibrowane z ekranem przez co nie spełniają swojej funkcji prawidłowo. Zdarza się to zwykle po wymianie ekranu w nierzetelnym serwisie. Zapraszamy na pyszną herbatkę do iPoint Serwis Apple Poznań a problem zostanie rozwiązany przed ostatnim łykiem.

 • Słabo słyszalny dźwięk z głośnika, problemy z mikrofonem

  Zwykle przyczyną są zanieczyszczenia gromadzące się w szczelinach głośnika bądź mikrofonu, czasami niezbędna jest wymiana głośnika bądź mikrofonu. W obu przypadkach naprawa nie powinna przekroczyć 30 min.

 • Zalany iPhone / iPad

  Niestety takie nieszczęście może spotkać każdego. Ważne jest wtedy aby jak najszybciej wyłączyć urządzenie i pod żadnym pozorem nie podłączać go do ładowarki nawet po długim czasie od zdarzenia. Zalecamy czym prędzej udać się do iPoint Serwis Apple Poznań w celu wykonania czyszczenia chemicznego, które może w niedługim czasie uratować Twój zalany sprzęt i tym samym przywrócić go do pełnej sprawności. Odradzamy stosowania domowych metod takich jak suszenie w ryżu. Nawet zwykła woda po kontakcie z elektroniką pozostawia po sobie specyficzny osad, który zostaje nawet po całkowitym wysuszeniu sprzętu i prowadzi do zwarcia elementów płyty głównej oraz trwałych uszkodzeń.

 • Problemy z ładowaniem

  Kiedy iPhone nie ładuję się, ładuje się bardzo szybko, grzeję się lub bardzo szybko się rozładowuje zwykła wymiana baterii może okazać się niewystarczająca. W wielu przypadkach wystarczy jedynie wyczyścić gniazdo ładowania aby problem zniknął. Jeżeli to nie pomaga konieczna może okazać się wymiana taśmy ładowania bądź naprawa układu ładowania U2 na płycie głównej telefonu.

 • Krótki czas pracy, przedwcześnie wyłączający się telefon, skoki wskaźnika procentowego naładowania baterii

  W przypadku tych dolegliwości wina najczęściej leży po stronie akumulatora. Wymiana baterii trwa maksymalnie 20 minut.

 • Zbita szybka, problemy z działaniem panelu dotykowego, niepoprawne wyświetlanie obrazu

  Wymiana szybki / ekranu to jedna najczęstszych napraw jakie przeprowadzamy. Montujemy wówczas nowy panel przedni, na który składa się szyba, warstwa dotykowa, warstwa 3D Touch (powyżej 6s) i wyświetlacz Retina LCD. Wszystkie te elementy są ze sobą fabrycznie połączone, nie jest zalecana jakakolwiek ingerencja w panel. Naprawa wykonywana jest na miejscu od ręki w czasie nawet 30 min. Każda wymiana szybki / ekranu w iphone / ipad objęta jest gwarancją.

 • Niedziałające WiFi, problemy z portami USB, gniazdem słuchawkowym bądź MagSafe, brak możliwości naładowania baterii, problemy z uruchamianiem.

  Źródło takich lub innych objawów nigdy nie jest jednoznaczne, jednak nic nie stoi na przeszkodzie abyśmy zdiagnozowali Twój sprzęt w naszym serwisie, po czym będziemy w stanie przedstawić Ci możliwości naprawy.

 • Szybko rozładowująca się bateria

  Wraz z wiekiem komputera czas pracy bez podpiętego zasilacza zmniejsza się. Jeżeli zbyt często musisz podłączać swojego MacBook 'a do ładowania konieczna będzie wymiana jego baterii.

 • Zalany Macbook / iMac

  Takie nieszczęście może spotkać każdego. Ważne jest wtedy aby jak najszybciej wyłączyć urządzenie, w przypadku MacBook’a obrócić komputer klawiaturą do dołu i pod żadnym pozorem nie podłączać do ładowarki nawet po długim czasie od zdarzenia. Zalecamy czym prędzej udać się do iPoint Serwis Apple Poznań na czyszczenie chemiczne, które może w niedługim czasie uratować Twój zalany sprzęt i tym samym przywrócić go do pełnej sprawności. Odradzamy stosowania domowych metod takich jak suszenie suszarką bądź w ryżu. Woda po kontakcie z elektroniką pozostawia po sobie specyficzny nalot, który nie znika nawet po całkowitym wysuszeniu sprzętu i prowadzi do zwarcia elementów płyty głównej, a co za tym idzie jej trwałych uszkodzeń.

 • Niedziałające poszczególne klawisze klawiatury bądź cała klawiatura, problemy z gładzikiem.

  Niekiedy klawiatura w naszym MacBook’u odmawia posłuszeństwa bądź gładzik nie pracuje tak jak byśmy tego oczekiwali. Często jeden problem może wynikać z drugiego, gdyż w wielu MacBookach oba podzespoły mają na siebie wzajemny wpływ. Zastanówmy się jednak czy wcześniej urządzenie nie miało żadnego kontaktu z wilgocią, gdyż jest to najczęstsza przyczyna takich objawów. Czasami wystarczy czyszczenie zaśniedziałych złącz powstałych w wyniku wilgoci i wszystko wraca do normy, czasem jest konieczna wymiana bądź naprawa któregoś z podzespołów. Kolejnym źródłem problemu może okazać się również zużyta, spuchnięta bateria, która swoją objętością najczęściej ogranicza prace gładzika lub deformuje całą obudowę laptopa. Taka usterka może okazać się bardzo niebezpieczna nie tylko dla naszego sprzętu ale również dla nas samych, w takiej sytuacji zalecamy jak najszybsze udanie się do iPoint Serwis Apple Poznań.

 • Problemy z wyświetlaniem obrazu, martwe piksele, smugi na ekranie

  Wszystko wskazuje na problemy z matrycą. Mogą to być zarówno jej trwałe uszkodzenia bądź w przypadku smug, zabrudzenia powstałe w wyniku nieszczelności obudowy, co bardzo często można spotkać w iMac’ach starszej generacji. Zarówno czyszczenie jak i wymianę matrycy to usługi które wykonujemy w naszym serwisie.

 • Powolna, niestabilna praca, zawieszanie się, częste uruchamianie wentylatora, resety

  Jeśli masz do czynienia z którymkolwiek z tych objawów i praca przy komputerze przestała być komfortowa a stała się wręcz uciążliwa, prawdopodobnie Twój sprzęt potrzebuję czyszczenia wewnątrz oraz wymiany pasty termoprzewodzącej, która odpowiada za odprowadzanie ciepła z procesora i układu graficznego a straciła już swoje właściwości. Objawia się to ograniczoną wydajnością, która zapobiega przegrzaniu. Z biegiem czasu w systemie mogły się również pojawić błędy, które uniemożliwiają sprawne działanie komputera bądź aktualna wersja systemu jest zbyt zasobożerna w stosunku do konfiguracji sprzętowej komputera. Z pomocą przychodzi iPoint Serwis Apple Poznań gdzie oferujemy takie usługi jak: kompleksowe czyszczenie sprzętowe wraz z wymianą past termoprzewodzących, reinstalacja systemu operacyjnego z zachowaniem wszystkich danych, wymiana dysku komputera na super szybki SSD, który znacząco przyspieszy pracę komputera, rozszerzenie pamięci operacyjnej RAM, co znacznie polepszy stabilność działania, szczególnie gdy nasz komputer wykonuje wiele zadań jednocześnie.

W przypadku niestandardowych problemów wykonujemy szybką diagnozę i wycene naprawy.

W naszej ofercie znajdą Państwo również szkła hartowane i etuii zabezpieczające.

Sam przekonaj się o naszym profesjonaliźmie!